تلگرام مجله کارگزینی
منوی دسته بندی

بهره‌مندی از افزایش ۳۰ درصدی حق عائله‌مندی و اولاد فرزند سوم بدون در نظر گرفتن شرط تاریخ تولد

وام فرزندآوری

کارزار درخواست بهره‌مندی از افزایش ۳۰ درصدی حق عائله‌مندی و اولاد فرزند سوم بدون در نظر گرفتن شرط تاریخ تولد

مجله کارگزینی - گروهی از کارکنان دولت (از جمله فرهنگیان) که دارای سه فرزند (و بیشتر) هستند، معتقدند که برای افزایش حقوق و بهره‌مندی از افزایش ۳۰ درصدی کمک هزینه عائله‌مندی و حق اولاد در حکم کارگزینی سال ۱۴۰۳، الزامی وجود ندارد که تاریخ تولد فرزند سوم (و بیشتر) آنان پس از تصویب و ابلاغ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت باشد.

به گزارش مجله کارگزینی، کارزار مربوط، خطاب به ریاست مجلس، ریاست سازمان برنامه و بودجه و وزیر آموزش و پرورش نگارش شده است و نگارندگان خواهان امضای آن توسط سایر کارمندان هستند. 

متن کارزار به شرح زیر است

رئیس محترم مجلس شورای اسلامی
رئیس محترم سازمان برنامه و بودجه
وزیر محترم آموزش و پرورش

با سلام
برای بهره‌مندی از افزایش ۳۰ درصدی کمک هزینه عائله‌مندی و حق اولاد در احکام سال ۱۴۰۳ تاریخ تولد فرزند سوم (و بیشتر)، پس از تصویب و ابلاغ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت لزومی ندارد.

با توجه به بند (۶) مصوبه افزایش ضریب سال ۱۴۰۳ و صراحت جزء ۳ بند (الف) تبصره ۱۵ قانون بودجه سال جاری و بدون توجه به تاریخ ازدواج و تاریخ تولد فرزندان، مبلغ کمک هزینه عائله‌مندی کارکنان مشمول که دارای سه فرزند (یا بیشتر) باشند بجای ۱۴،۰۰۴،۱۰۰ ریال معادل ۱۸،۲۰۵،۳۳۰ ریال خواهد بود.

حق اولاد (بدون توجه به تاریخ تولد فرزندان)، برای هر یک از فرزندان اول و دوم معادل ۸،۵۹۵،۶۲۰ ریال و به ازای فرزند سوم و بیشتر معادل ۱۱،۱۷۴،۳۰۶ ریال خواهد بود. جهت بهره‌مندی از افزایش ۳۰ درصدی کمک هزینه عائله‌مندی و حق اولاد، تاریخ تولد فرزندان ملاک نیست.

با توجه به صدور احکام افزایشی سال ۱۴۰۳ با ایجاد پیش شرطی برای شمول این بند در احکام مبنی بر تولد فرزند سوم به بعد از تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۴، و لزوم حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، خواهشمند است جهت بهره‌مندی از افزایش ۳۰ درصدی کمک هزینه عائله‌مندی و اولاد فرزند سوم و بیشتر در احکام سال ۱۴۰۳ طبق قانون مصوب و بدون در نظر گرفتن شرط تاریخ تولد فرزند سوم، احکام صادره اصلاح شوند.

kargozin.com وب‌سایت

‫2 نظر

  • نصیری گفت:

    با سپاس از عنایت شما

    این اقدام وزارت آموزش و پرورش (دستگاههای دیگر خبر ندارم ) کاملا غیر قانونی است چون در قانون بودجه ۱۴۰۳ به هیچ قیدی از جمله تاریخ تولد فرزند سوم و بیشتر اشاره نشده است .

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *