تلگرام مجله کارگزینی
منوی دسته بندی

تصمیم مجلس درباره کاهش ساعت کاری

تصمیم مجلس درباره کاهش ساعت کاری

مجله کارگزینی – مجلس با بازگشت ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری درباره تعیین تکلیف کاهش ساعت کاری و افزایش تعطیلات از سوی دولت مخالفت کرد.

مجلس با بازگشت ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری درباره تعیین تکلیف کاهش ساعت کاری و افزایش تعطیلات از سوی دولت مخالفت کرد.

نمایندگان در جلسه علنی امروز (۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳) مجلس شورای اسلامی با پیشنهاد بازگشت به اصل ماده واحده لایحه اصلاح ماده (۸۷) خدمات کشوری مخالفت کردند.

از ۲۱۶ نماینده حاضر در صحن آنان با ۷۶ رأی موافق، ۱۱۳ رأی مخالف و ۱۱ رأی ممتنع با این پیشنهاد مخالفت کردند.

ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری: ساعات کار کارمندان دولت چهل و چهار ساعت در هفته می‌باشد و ترتیب و تنظیم ساعات کار ادارات با پیشنهاد سازمان و تصویب هیئت وزیران تعیین می‌گردد و تغییر ساعت کار کارمندان در موارد ضروری با رعایت سقف مذکور با دستگاه ذی‌ربط می‌باشد / عرشه آنلاین

برخی نمایندگان در مخالفت با این لایحه، به تعطیل‌شدن روزهای شنبه اعتراض کردند.

از جمله محمدتقی نقدعلی گفت تصویب این موضوع در شرایطی که جریان غزه در حال وقوع است پیام فرهنگی خوبی به جهان اسلام ارسال نمی‌کند.


او همچنین گفت: با این مصوبه، از ظهر پنجشنبه، کارمندان به سفر می‌روند و روز جمعه را که روز عبادت و نمازجمعه است تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

با پیشنهاد کاهش ساعات کاری به ۴۰ ساعت و تعطیلی شنبه موافقت نشد

مخالفان و موافقان تعطیلی شنبه‌ها چه دلایلی داشتند؟

نماینده مخالف تعطیلی روز شنبه‌ها تاکید داشت که تصمیم‌گیری درباره تعطیلات پایان هفته باید برعهده دولت باشد و مجلس شورای اسلامی نباید در این زمینه تصمیم‌گیری کند و موافق تعطیلی روز شنبه تاکید داشت که مجلس شورای اسلامی باید برای تعطیلات پایان هفته روزی را تعیین کند که با بحث‌های کارشناسی کمیسیون اجتماعی به این روز رسیده است. / فرتاک نیوز

عباس گودرزی گفت: در کمیسیون اجتماعی با اکثریت آرا و حضور رسمی اعضای کمیسیون مصوب شد تا روز پنج‌شنبه و جمعه به عنوان تعطیلی لحاظ شود اما قبل از در دستور کار قرار گرفتن لایحه در صحن مجلس شورای اسلامی مصوبه کمیسیون تغییر کرده است و این تعطیلی از روز پنج‌شنبه به شنبه منتقل شده است.

عباس گودرزی نایب رئیس کمیسیون اجتماعی در تذکری در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی طرح اصلاح ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری بیان کرد: اگر مصوبات مجلس شورای اسلامی مسیر قانونی خود را طی کند آثار مثبتی را بر جای خواهد گذاشت. اکنون گزارش کمیسیون اجتماعی در خصوص لایحه اصلاح ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری در دستور کار مجلس است. در کمیسیون اجتماعی با اکثریت آرا و حضور رسمی اعضای کمیسیون مصوب شد تا روز پنج‌شنبه و جمعه به عنوان تعطیلی لحاظ شود اما قبل از در دستور کار قرار گرفتن لایحه در صحن مجلس شورای اسلامی مصوبه کمیسیون تغییر کرده است و این تعطیلی از روز پنج‌شنبه به شنبه منتقل شده است. / خبر آنلاین

مخالفت مجلس با پیشنهاد واگذاری تعیین روزهای تعطیل هفته به دولت

حاجی دلیگانی در پیشنهادی ثابت ماندن ۴۴ ساعت کاری در هفته و واگذاری اختیار انتخاب روز اضافه تعطیلی به دولت را ارائه کرد که با مخالفت مجلس مواجه شد.


بنابراین بررسی لایحه با شرایط تصویب شده در کمیسیون اجتماعی یعنی تعطیلی شنبه و کاهش ساعت کاری، در جلسه بعدی مجلس ادامه پیدا می کند. / خبر فوری

kargozin.com وب‌سایت

‫5 نظر

 • علی گفت:

  افزایش فقط ۲۰ درصد، اینم رای منفی؟ بگین برن بمیرن دیگه.

 • Map گفت:

  تا قبل انتخابات که همه تایید کردن حالا که انتخابات تموم شده همه مخالف شدن

 • خخخ گفت:

  اخه کسی که بخاد بره نمازجمعه چه ربطی به تعطیلات داره

 • مهناز گفت:

  خجالت بکشید با این تصمیمات بد

 • داود گفت:

  واقعا خودشون تهران نشستند دو روز تعطیلند و ما جمعه ها هم باید کار کنیم این عدالت است واقعا

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *