تلگرام مجله کارگزینی
منوی دسته بندی

رأی دیوان در خصوص تأثیر ترمیم حقوق کارکنان دولت بر سایر اقلام حقوق

مجله کارگزینی هیئت عمومی دیوان عدالت اداری طی رأیی اعلام کرد: «ترمیم حقوق کارکنان دولت بر سایر اقلام حقوق موثر است».

به گزارش مجله کارگزینی به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت اداری، هیات عمومی دیوان عدالت اداری به شکایت مطرح شده توسط تعدادی از مستخدمان دولت علیه سازمان اداری و استخدامی کشور، شورای حقوق و دستمزد و شورای توسعه سرمایه انسانی رئیس جمهور در مورد مقرره ای که این ترمیم حقوق را در سایر مولفه های پرداختی بدون تاثیر ذکر کرده بود رسیدگی کرد.

بر اساس این گزارش، در سال ۱۴۰۱ قانونی وضع شد تحت عنوان قانون اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ و ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری که در این قانون امتیازی با عنوان ترمیم حقوق برای مستخدمین دولت پیش بینی و در آن تصریح شده بود به صورت ثابت در احکام کارگزینی درج شود.

در روند اجرای این قانون، شورای حقوق و دستمزد در مقام تفسیر، مقرره ای وضع نمود که این افزایش را در سایر مولفه‌های پرداختی بدون تاثیر ذکر کرده بود و در واقع هر جایی که حقوق باعث می شود سایر پرداختی ها تحت تاثیر قرار گیرد این افزایش اعمال نمی‌شود و فقط مبلغی به صورت ثابت در احکام کارگزینی قید می شود.

در نهایت پس از انجام مکاتبات با مراجع طرف شکایت و اخذ دفاعیات آنها امروز در جلسه هیات عمومی با حضور نمایندگان سازمان اداری استخدامی و سازمان برنامه بودجه و استماع توضیحات ایشان، هیات عمومی دیوان عدالت اداری این مقرره را به لحاظ مغایرت با قانون اصلاح بودجه سال ۱۴۰۱ و همچنین خروج شورای حقوق و دستمزد از حدود اختیارتش از تاریخ تصویب ابطال کرد.

 
kargozin.com وب‌سایت

‫6 نظر

 • عباس گلکاری گفت:

  با توجه به ابطال مصوبه توسط هیات عمومی دیوان عدالت اززمان تصویب یعنی اول مهر ۱۴۰۱
  آیا میتوان نسبت به اصلاح احکام کارگزینی کارکنان ازتاریخ مذکور نسبت اعمال تاثیرترمیم حقوق یعنی ۳۰۰۰ امتیاز درسایر مولفه های پرداختی توسط دستگاه اجرایی اقدام نمود؟

  • kargozin.com گفت:

   سلام جناب گلکاری عزیز
   در صورتی که متن دادنامه منتشر بشه و رای به لزوم تاثیر ترمیم در سایر مولفه های حقوق داده شده باشد، بله بایستی از ابتدای مهر ۱۴۰۱ احکام اصلاح گردد.

 • امین گفت:

  وقت بخیر
  خبری از اجرایی شدن این رای نشد ؟
  تقریبا تا کی باید منتظر بمونیم ؟

  • kargozin.com گفت:

   سلام، باید منتظر ابلاغ رای باشیم

   • امین گفت:

    سپاسگزارم از پاسخ‌گویی شما

    آیا به لحاظ قانونی بازه زمانی مشخصی هست که این رای ابلاغ بشه یا نه فقط باید منتظر موند

    • ابوذر گفت:

     سلام
     همه آرا هیات عمومی که در تاریخ ۱۸ اردیبهشت صادر شد روی سایت دیوان قرار گرفته ولی رای مربوط به ترمیم حقوق هنوز روی سایت قرار نگرفت و امیدوارم سیاسی بازی نشه و آنچه صادر شد بدون اعمال نفوذ و تغییر ابلاغ بشه

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *