تلگرام مجله کارگزینی
منوی دسته بندی

آغاز ثبت‌نام دوره‌های مهارت‌‌آموزی نومعلمان در دانشگاه فرهنگیان

 مجله کارگزینی – معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان از آغاز ثبت‌نام مهارت‌آموزان پذیرفته‌شده تکمیل ظرفیت رشته‌های دبیری، آموزگاری، کد ۱۹ (گزینش دبیری و آموزگار ابتدایی)، تاخیر گزینش‌های آزمون سال ۱۴۰۰، مشمولان بند (و) و قهرمان ورزشی در دو مرحله از ۸ اردیبهشت‌ماه خبر داد.

راهنمای ویدیویی ورود به سامانه گزینش و جذب سازمانی (کارا) ویژه بارگذاری مدارک معرفی شدگان چندبرابرظرفیت آزمون استخدام آموزگاری سال۱۴۰۳

متن اطلاعیه دانشگاه فرهنگیان به شرح زیر است:

«قابل توجه مهارت‌آموزان پذیرفته‌شده تکمیل ظرفیت رشته‌­های دبیری، آموزگاری، کد ۱۹ (گزینش دبیری و آموزگار ابتدایی)، تاخیر گزینش‌های آزمون سال ۱۴۰۰، مشمولان بند (و) و قهرمان ورزشی
‌‌معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان ضمن تبریک به پذیرفته‌شدگان فوق به اطلاع می‌رساند، تنها مرجع اطلاع‌رسانی در خصوص مسایل مرتبط با دوره مهارت‌آموزی، پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه فرهنگیان و پورتال معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی است و این دانشگاه اخبار مندرج در سایر مراجع اطلاع‌رسانی: اعم از سایت‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی را تایید نکرده و هیچ مسئولیتی در قبال آن‌ها ندارد.

‌برنامه ثبت‌نام مهارت‌آموزان فوق دارای دو مرحله اصلی است که جزییات آن به شرح ذیل اعلام می­‌گردد:

ثبت‌نام در دو مرحله غیرحضوری و حضوری انجام خواهد شد.

ثبت‌نام غیرحضوری‌:

معرفی‌شدگان فوق طی روزهای‌ ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ لغایت ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ ‌به آدرس ttc.cfu.ac. ir سامانه آموزشی پذیرش مهارت‌­آموزان دانشگاه فرهنگیان (سامانه مروارید) مراجعه و برای بارگذاری مدارک و ثبت‌نام غیرحضوری خود اقدام نمایند. 

نام کاربری: شماره داوطلبی یا شماره پرونده و یا کد رهگیری می‌باشد و رمز عبور: کد ملی مهارت‌آموز می‌باشد.

‌مدارک مورد نیاز جهت‌ بارگذاری  در سامانه مروارید توسط مهارت آموزان:

– تصویر کلیه صفحات شناسنامه

– تصویر  پشت و روی کارت ملی

– تصویر عکس پرسنلی زمان ثبت نام در آزمون استخدامی

– تصویر کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت برای برادران

– تصویر آخرین مدرک تحصیلی

– تصویر گواهی ICDL (درصورت دارا بودن).

– تصویر گواهی روخوانی و روان خوانی قرآن (درصورت دارا بودن)

– فرم تعهد ( در صورت دارا بودن)

– مدارک ایثارگری (در صورت دارا بودن)

– پرداخت شهریه

‌پرداخت شهریه

نکته: شهریه دو پودمان برای هر مهارت­ آموز ۵۴/۰۰۰/۰۰۰ ( پنجاه و چهار میلیون ریال) می ‌باشد که می‌بایست در فرآیند ثبت نام در سامانه مروارید در قسمت پرداخت شهریه نسبت به واریزآن اقدام شود.

نکته مهم:
شهریه پودمان اول ۲۷/۰۰۰/۰۰۰ (بیست و هفت میلیون ریال) می ­باشد که مهارت آموز باید نسبت به پرداخت این مبلغ اقدام نماید در صورت عدم پرداخت امکان انتخاب واحد میسر نمی باشد. باقی مانده شهریه که مربوط به پودمان دوم می باشد ۲۷/۰۰۰/۰۰۰ (بیست و هفت میلیون ریال)که جهت رفاه حال مهارت آموزان تا پایان دوره (قبل از آزمون اصلح) موظف به پرداخت آن در سامانه مروارید می باشند.

‌- عدم ثبت نام غیرحضوری و بارگذاری مدارک تا پایان تاریخ تعیین­ شده به معنی انصراف از دوره تلقی خواهدشد.

– مسئولیت صحت و سقم ثبت­ نام، درج مشخصات و بارگذاری مدارک برعهده مهارت ­آموز است و در صورت تشخیص وجود مغایرت در مدارک ارائه­ شده تا پایان دوره، شرکت متقاضی در دوره مهارت ­آموزی کان لم یکن تلقی خواهد شد.

ثبت‌نام حضوری:
ثبت‌نام حضوری مهارت­ آموزان فوق الذکر از تاریخ  ۱۴۰۳/۰۲/۱۸  همزمان با شروع دوره در پردیس/مرکز محل آموزش مهارت­ آموزان انجام خواهد شد. مهارت­‌آموزان موظف هستند در زمان ثبت ­نام حضوری شخصاً، اصل مدارک ثبت نامی را صرفا جهت تطبیق با مدارک بارگذاری شده درسامانه به همراه داشته باشند.

‌تذکر ۱: آن­ دسته از مهارت­ آموزان جامانده از سری­ های قبل که موفق به اتمام دوره نشده اند در صورت ارائه درخواست کتبی برای ادامه و اتمام دوره به پردیس محل آموزش خود می توانند در این دوره شرکت نمایند.البته مشروط به اینکه از معرفی آنها به دانشگاه بیش از یکسال نگذشته باشد. ‌

تذکر ۲: با توجه به پایین بودن تعداد معرفی­ شدگان در رشته کودکان استثنایی در برخی از استان­ ها این رشته در استان­‌های ذیل تشکیل می­ شود. به صورت پیش فرض با توجه به هم جواری استان‌ها یکی از این استان‌ها برای مهارت ­آموز انتخاب شده است. در صورت نیاز به تغییر محل گذراندن پودمان مهارت آموز می‌تواند با مراجعه به دانشگاه فرهنگیان استان خود نسبت به اخذ فرم انتقال و ثبت درخواست خود اقدام نماید.

استان‌هایی که در آن رشته آموزش کودکان استثنایی تشکیل می‌­شود:

آذربایجان­ شرقی‌/ اردبیل/ اصفهان/ ایلام/ تهران/ چهارمحال ­وبختیاری/ خراسان­ رضوی/ خراسان شمالی/ خوزستان/ فارس/ کرمان/ کرمانشاه/ گیلان/ لرستان و یزد

‌تذکر ۳: با توجه به پایین بودن تعداد معرفی­ شدگان در رشته  تربیت بدنی در اکثر استان ­ها این رشته در دو استان تهران و خراسان رضوی  تشکیل می­ شود. به صورت پیش فرض با توجه به هم جواری استان ها یکی از این دو استان برای مهارت ­آموز انتخاب شده است. در صورت نیاز به تغییر محل گذراندن پودمان مهارت آموز می ­­تواند با مراجعه به دانشگاه فرهنگیان استان خود نسبت به اخذ فرم انتقال و ثبت درخواست خود اقدام نماید.

‌دوره مهارت آموزی شامل دو پودمان می ­باشد که پودمان نخست آن از سه شنبه مورخ ۱۴۰۳/۰۲/۱۸  آغاز می ­شود. مهارت­ آموزان باید پس از ثبت نام براساس برنامه اعلامی سامانه مروارید در کلاس‌‌های پودمان شرکت نماید. در صورتی که مهارت آموز طبق مراحل مشخص شده اقدام نکند امکان شرکت وی در پودمان و امتحانات پایانی و متعاقباً صدورحکم استخدامی توسط وزارت آموزش و پرورش وجود نخواهد داشت.

‌پودمان‌های اول و دوم این دوره به صورت حضوری برگزار می­ شود. درکنار آموزش حضوری بسته‌های یادگیری الکترونیکی که لینک آن در منوی اصلی پورتال سازمان مرکزی دانشگاه با عنوان (محتوی دوره مهارت آموزی ) ایجاد شده است در دسترس می­باشد.

تذکر ۴: بدیهی است پاسخگویی به مشکلات پذیرفته شدگان برعهده استان محل برگزاری دوره می‌باشد لذا اکیداً از مراجعه حضوری یا تلفنی مهارت آموزان به سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان خودداری شود.

‌تذکر ۵: تشکیل کلاس در روزهای سه‌شنبه/ چهارشنبه و پنج شنبه براساس برنامه اعلامی پردیس محل برگزاری دوره  می­‌باشد.

تذکر ۶: نام کاربری و رمز عبور به صورت پیش فرض در زمان ثبت نام، توسط سامانه اعلام می گردد.

تذکر ۷: مهارت آموزانی که درخواست انتقال به استان­‌های دیگر را دارند به رابط مهارت آموزی دانشگاه فرهنگیان در استان خود مراجعه نمایند و فرم انتقال را از همکاران تحویل گرفته درخواست خود راثبت نمایند. بدیهی است انتقال یکبار و برای دو پودمان انجام می­‌گیرد و در صورت انجام انتقال به مبدا درخواستی امکان باز گشت وجود ندارد لذا از مهارت آموزان تقاضا می شود در این خصوص دقت کافی داشته باشند.

تذکر خیلی مهم: مهارت آموزان محترم  به هیچ وجه جهت فرایند انتقال به سازمان مرکزی دانشگاه مراجعه نفرمایید و همان طور که در بالا توضیح داده شد در این خصوص به دانشگاه فرهنگیان استان خود مراجعه نمایند.
# دانشگاه فرهنگیان

مطالب پیشنهادی

kargozin.com وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *